Pátek, Květen 29

Nokia 8 by měla dorazit do konce července

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost HMD, které v současnosti patří legendární výrobce mobilních telefonů – Nokia – již uvedla, kromě velmi diskutované moderní verze Nokie 3310, i 3 nové smartphony pod touto značkou – modely Nokia 3, 5 a 6. Jde o telefony nižší a střední třídy, v nabídce tedy chybí zástupce nejvyšší high-end třídy. To by měla napravit chystaná Nokia 8, dosud nejvybavenější model značky.

Nová Nokia 8 zatím nebyla oficiálně představena, takže o její výbavě můžeme zatím pouze spekulovat. Podle jednoho Skandinávského prodejce by však měla být představena již 31. července, a stát by měla €589, tedy přibližně 15 a půl tisíce Kč.

Za tyto peníze by měla nabídnout špičkovou výbavu v čele s výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 835, 5,3″ QHD displejem nebo 4GB RAM paměti.

Podoba zařízení zatím není známa, ale před časem na internet unikly fotografie maskovaného prototypu chystaného telefonu. Tehdy jsme o něm psali jako o chystané Nokii 9, nyní se však zdá, že se jedná právě o chystanou Nokii 8.

Na internet se také dostal certifikační výpis nového zařízení, ve kterém se objevuje zařízení s kódovým označením TA-1004. Z něj se můžeme dozvědět, že telefon bude např. podporovat sítě wifi standardů 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 Low Energy, nebo NFC.

Zatím se však jedná pouze spekulace. Na oficiální potvrzení nebo vyvrácení těchto údajů si budeme muset počkat až do okamžiku představení smartphonu. O něm vás budeme samozřejmě informovat.

Zdroj: GSMarena.com (1) (2)

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď