Úterý, Leden 22

Nokia 9 se ukazuje na nových fotografiích

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nokia, potažmo společnost HMD, letos na veletrhu MWC v Barceloně představila několik nových mobilů s logem legendární značky. Kromě nové Nokie 3310 zde byly představeny smartphony Nokia 3, 5 a 6. Nyní se připravuje další přírůstek do rodiny – Nokia 9. Fotografie chystaného smartphonu unikly na internet.

Fotografie odhalují kromě vzhledu i některé specifikace. Telefon by podle nich měl disponovat 4GB RAM, 5,27″ displejem s QHD rozlišením, které na této úhlopříčce znamená jemnost 557 ppi. Interní paměť má 64GB, ze které je reálně dostupných 50,75 GB.

Co se týče vzhledu, telefon byl zabalen do jakéhosi modrého pouzdra, které má chránit vzhled telefonu právě před únikem na internet. I přesto si však můžeme povšimnout několika věcí. Na spodní straně zařízení se nachází konektor typu USB-C spolu s reproduktorem, na zádech můžeme zpozorovat trojici otvorů, z nichž dva budou pravděpodobně fotoaparáty, a třetí otvor může sloužit například pro laserový autofokus.

Podle informací serveru GSMarena by se v útrobách telefonu měl skrývat procesor Qualcomm Snapdragon 835 a operační systém Android 7.1.1. Cena zařízení není zatím známa, podle spekulací by však mohla sahat až k €750, v Českých Korunách se pohybujeme okolo hranice 20 000 Kč.

Zdroj: GSMarena.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď