Úterý, Leden 22

Nokia chystá základní model 2. Těšit se můžeme na dlouhou výdrž a Android

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nokia, respektive společnost HMD Global, postupně představuje svoje nové modely s Androidem, které zaujaly především zajímavým poměrem ceny a výkonu. Nyní se však chystá nejlevnější přírůstek do rodiny.

Tím bude chystaná Nokia 2, která se dle slov zaměstnanců má objevit někde v průběhu listopadu tohoto roku. Nokia nyní nabízí vlajkový model 8 s maximální výbavou a modely 6, 5 a 3. Nový model 2 by tedy zapadl do této řady jako ten nejzákladnější. Disponovat má 4,7″ displejem a jako jediná novodobá Nokia nebude mít kapacitní ovládací tlačítka. Ta budou tedy přímo na displeji, což ubere kus drahocenného místa na tak malé úhlopříčce.

Motorem zařízení bude základní čipset Qualcomm Snapdragon 210, který postačí opravdu jen pro základní použití chytrého telefonu. V kombinaci s menším displejem a takto úsporným procesorem však přijde vhod 4000mAh akumulátor, od kterého si slibujeme opravdu nadprůměrnou výdrž.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď