Čtvrtek, Říjen 24

Nokia představila model 7. Cílí na vyšší střední třídu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nokia uvedla nový model Nokia 7, který nyní nemíří do nízkých cenových kategorií. Nemíří však ani nejvýše a s cenovkou kolem deseti tisíc korun nabízí zajímavou výbavu a design.

Nová Nokia 7 přichází s hranatějším designem, který je pro ní typický. Nejedná se o žádného obra. Disponuje totiž displejem s úhlopříčkou 5,2″ s rozlišením FullHD. Ten je společně se zadní částí krytý sklem Gorilla Glass 3. Telefon pohání Qualcomm Snapdragon 630, kterému sekundují 4 nebo dokonce 6GB operační paměti. Interní paměť disponuje kapacitou 64GB a pokud se rozhodnete nevyužít dualSIM funkcionality, můžete paměť rozšířit o paměťové karty.

Zajímavá je také konektivita, která přináší Bluetooth 5 nebo oboustranný USB-C konektor. Nechybí ani LTE či NFC pro bezkontaktní platby telefonem. Celý telefon pohání Android 7 Nougat, který má ale již nyní přislíbenou velmi brzkou aktualizaci na verzi Oreo, a 3000mAh akumulátor.

Fotoaparát nabídne rozlišení 16MPx, jeho optiku dodal Carl Zeiss a světelnost činí f/1.8. Takové parametry nejsou u telefonů vyšší střední třídy běžné a je vidět, že si Nokia, alespoň dle parametrů, na fotoaparátech zakládá. Selfie kamera nabídne rozlišení 5MPx se světelností f/2.0. Za téměř poloviční cenu vlajkového modelu 8 nabídne Nokia 7 tzv. „bothie“, kdy můžete natáčet či pořizovat fotografie z předního i zadního fotoaparátu najednou.

Telefon bude 24. října dostupný v Číně, ohledně dostupnosti v ČR zatím nemáme žádné informace. Pokud byste si chtěli připlatit za variantu s 6GB operační pamětí, očekávejte cenovku o zhruba tisícikorunu vyšší.

Zdroj: The Verge

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď