Čtvrtek, Listopad 14

Nová Áčka od Samsungu se na YouTube ukázala v plné parádě

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samsungy řady A definují prémiovou vyšší střední třídu a aktuální Áčka jsou velmi povedená. Na YouTube se nyní ukázalo zahraniční video, ve kterém se v plné parádě ukázala doposud nepředstavená Áčka pro rok 2018, avšak v době psaní tohoto článku autor video smazal.

Již vícekrát z různých zdrojů zaznělo, že Samsung opustí nejlevnější model A3 a změní značení – již nebudou modely A3, A5 a A8, nýbrž dva modely, které budou v souladu s číslem aktuální vlajkové lodě. Lišit se budou velikostí a výbavou s tím, že lepší model dostane přídomek plus. Nové Samsungy řady A by se tedy měly značit A8 a A8+.

Nová Áčka zkombinovaly trendy roku 2016 a roku 2017. Tělo je zde vyvedeno z kovového rámečku a naleštěného skla, přičemž na přední straně se nachází velké OLED displeje s poměrem 18:9, které však po stranách nejsou zahnuté, jako je tomu u S8. U nových Áček také Samsung přesunul čtečku otisků prstů na příhodnější místo, je tedy velice pravděpodobné, že pod fotoaparát umístí čtečku i u nadcházejícího modelu S9.

Oba displeje nabízí rozlišení FullHD+ a to na 5,5″ úhlopříčce u Galaxy A8 a na 6″ úhlopříčce u Galaxy A8+. Jejich srdcem bude čipset Exynos 7885 s dvěma jádry na taktu 2,2GHz a šesti na 1,6GHz. Doplňovat je bude 6GB operační paměti, což je na střední třídu opravdu štědrá porce.

Očekává se však i levnější model, který by měl nabídnout „pouze“ 4GB RAM. Pohánět telefony budou akumulátory o kapacitě 3000mAh, respektive 3500mAh u modelu A8+. Interní paměť bude pro levnější model disponovat kapacitou 32GB, pro dražší 64GB. Obě však budou rozšiřitelné pomocí paměťových karet.

Již u aktuálních Áček se Samsung pochlubil s voděodolností, jinak tomu nebude ani u nových. Nabídnout mají ochranu dle standardu IP68. Galaxy A8 a A8+ by také měly být vůbec prvními Samsungy, které nabídnou duální přední kameru pro funkcionalitu Samsung Live Focus.

Spekuluje se o dvou snímačích o světelnosti f/1.9 – jeden bude však disponovat rozlišením 16MPx, druhý 8MPx. Zadní snímač však duální nebude, nabídne rozlišení 16MPx a světelnost f/1.7. Telefony by měly být představeny zkraje roku na veletrhu CES v Las Vegas za doposud neznámou cenovku.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď