Neděle, Srpen 18

Nová aktualizace Androidu Oreo u veřejných WiFi sítí prozradí jejich rychlost ještě před připojením

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

V rámci aktualizace operačního systému Android Oreo 8.1 se Google prostřednictvím svého Twitteru pochlubil s novou funkcí, která pomůže především lovičům veřejných WiFi sítí.

Google již stihl svůj příspěvek stáhnout, to však nebránilo uživatelům Redditu toto téma patřičně rozebrat, přičemž server Android Central přímo kontaktoval Google, který mu novinku objasnil. Pokud tedy máte nedostatek dat a na veřejných místech se často připojujete skrz nezabezpečené WiFi sítě, bude tato novinka velmi přínosná.

V nastavení totiž u veřejných WiFi sítí dopředu uvidíte, jakou má rychlost, přičemž Google rozdělil rychlostní kategorie na Pomalé, OK, Rychlé a Velmi rychlé. Zde je vysvětlivka:

  • Pomalá  – rychlost se pohybuje mezi 0-1Mbps – vhodná maximálně pro internetový messaging nebo IP hovory
  • OK – rychlost se pohybuje mezi 1-5Mbps – vhodná pro brouzdání internetem, sociálními sítěmi a streamování hudby
  • Rychlá – rychlost se pohybuje mezi 5-20Mbps – vhodná pro streamování většiny videí
  • Velmi rychlá – rychlost se pohybuje mezi 20 a více Mbps – vhodná pro streamování videí v nejvyšších kvalitách

Ti, kteří již Androidem 8.1 disponují však hlásí, že funkce stále nepřibyla. Google zmínil, že tato funkcionalita přijde s další aktualizací Google Play služeb, která dorazí v následujících týdnech. Funkce detekce rychlosti síti však nebyla více technicky představena. Uživatelé Redditu se domnívají, že telefony budou skenovat sítě a data odesílat Googlu, přičemž informace se poté budou zobrazovat i jiným uživatelům bez nutnosti skenování.

Pokud byste se rozhodli tuto funkci vypnout, můžete tak učinit v Nastavení -> WiFi -> Předvolby WiFi -> Pokročilé -> Network Rating Provider (není znám český překlad, pravděpodobně Měření rychlosti sítě).

Zdroj: Reddit, Android Central

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď