Čtvrtek, Září 19

Nová generace Apple Watch je tu. Zásadní novinky nehledejte

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple dnes na své tiskové konferenci v Steve Jobs Theateru představil kromě nových iPhonů, Apple TV a bezdrátové nabíjecí podložky AirPower také novou generaci Apple Watch Series 3.

Rok se s rokem sešel a Apple představil novou generaci chytrých hodinek Apple Watch 3. Událo se zde však pouze několik málo vylepšení a novinek. Začněme u nového čipu W2. Přechod z Apple Watch první generace na druhou bylo pro mnoho zákazníků Applu záchranným kruhem, jelikož první generace nijak neoplývala svižností.

Čip W2 přináší podporu nového Bluetooth, který by měl být až o polovinu úspornější, než tomu bylo u přechozí generace. Svižnost i chod by měl být opět o úroveň výše, ale již u druhé generace byla dostatečná. Výrazného zlepšení se dočkala také WiFi, která by měla být mnohem rychlejší, než u předchozí generace. S tím se pojí výdrž na jedno nabití, která je však stále stejná a přímo na pódiu padlo, že by s Vámi hodinky měly bezproblémů přežít celý jeden pracovní den, což je spíše podprůměrná hodnota.

Apple se ale vykupuje novou variantou hodinek třetí generace, která bude nabízena v dražší verzi, která disponuje tzv. eSIM a konektivitou LTE. Nově si tak připojíte např. sluchátka AirPods přímo k hodinkám a můžete poslouchat streamovanou muziku z Apple Music při sportu. Můžete se nechat i navigovat či využívat Siri.

To vše bez přítomnosti iPhonu v kapse, což je především pro sportovce dobrá zpráva. Bohužel, na našem trhu prozatím eSIM nepodporuje žádný z našich operátorů. T-Mobile již na začátku tohoto roku spustil počáteční testování, tudíž bychom se brzy mohli dočkat i u nás.

eSIM je forma SIM karty, kterou nevkládate v podobě fyzické karty, jako například do vašeho telefonu. Je instalovaná přímo v zařízení a to na základní desce v podobě elektronického čipu s unikátním ID, které se spáruje s vaším účtem u operátora a tudíž ji stačí pouze vzdáleně aktivovat.

Apple nechtěl dělat ústupky v designu a rozměrech. Design je nastolený již od první generace. Zajímavě tak například vyřešil anténu pro LTE, kterou je celý displej. Nemusel tedy přidávat žádné součásti navíc. Ze vzhledu snad stojí za zmínku pouze otočná korunka, která nám nově zčervenala a o několik milimetrů posunutý senzor srdečního tepu na spodní straně hodinek. Nově Apple také nabízí vesmírně šedou variantu.

Varianta Apple Watch Series 3 bez LTE přijde na 329 amerických dolarů (zhruba 7200kč), přičemž varianta s LTE konektivitou přijde na 399 amerických dolarů (zhruba 8700kč). Ceny na našem trhu se můžou lišit. Předobjednat si je budete moci již 15. září a oficiální prodej započne 22. září.

Zdroj: Tisková konference Apple, GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď