Pondělí, Prosinec 17

Nová generace čteček otisků prstů v displeji klepe na dveře

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Fraunhoferův institut demonstroval čtečku otisků prstů nové generace, která je integrovaná přímo v OLED displeji.

Jeden z největších úniků a domněnek před představením Samsungu Galaxy S8 byl právě fakt, že měl využívat čtečky otisků prstů přímo v displeji. Samsung však zvolil cestu vysokého poměru displeje ku tělu (83%) a využil běžné čtečky, kterou přesunul na zadní část telefonu. To samé se šušká o připravovaných iPhonech, což podporuje nedávná akvizice společnosti LuxVue firmou Applu. Ta se zabývá podobnou problematikou.

Fraunhoferův institut měl však již první prototyp, který měl integrovaný foto senzor, již v roce 2012, avšak rozlišení nebylo uspokojivé a šlo spíše o demonstraci toho, kam se technika může posouvat. Nyní však institut přišel s naprosto novým prototypem, který je založený na tom z roku 2012, avšak s rozlišením 1600dpi, což je například třikrát více, než vyžadují standardy bezpečnosti v FBI.

Tato unikátní technologie staví na první pohled velmi jednoduchém principu. Samotné OLED fungují jako zdroj potřebného světla k ofocení těch nejmenších pórů na Vašem prstu. V mezerách mezi OLED se nachází optické skenery, které jsou díky velmi malé vzdálenosti od skenovaného objektu a dobrému osvětlení vysoce přesné a spolehlivé.

Jako s každou převratnou technologií akumulátorů či revolučních čteček, zřejmě se ani této technologie v komerčním sektoru nedočkáme nijak brzy. Fraunhoferův institut ale mobilnímu průmyslu ukázal to, že inovovat je stále kam.

Zdroj: Android Authority, XDA, Phone Arena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď