Středa, Leden 22

Nová verze Nokie 3310 obdrží podporu 3G sítí

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost Nokia letos na trh uvedla pod vedením společnosti HMD Global novou verzi legendární Nokie 3310. Nový telefon sází na design legendárního mobilu z roku 2000, přičemž nabízí o poznání modernější výbavu. I přesto je však výbava nové Nokie dnes již zastaralá. Společnost se proto rozhodla, že uvede mírně vylepšenou verzi telefonu, která nabídne alespoň 3G konektivitu.

Nokia 3310 pro rok 2017 svou výbavou opravdu nijak neoslní. Připomíná spíše telefony z období okolo roku 2010, než moderní telefon plný funkcí a technologií, na jaký jsme dnes zvyklí. Uznejte sami: telefon s 2,4″ TFT LCD displejem, 2MPx fotoaparátem, podporou pouze 2G sítí a žádnou podporou Wi-Fi sítí, dnes již opravdu nikoho svou výbavou nenadchne.

Důležité však je, že v dnešní době se operátoři (hlavně v USA) pomalu rozhoupávají k postupnému vypnutí 2G GSM sítí, které jsou dnes již díky nástupu moderních 3G a 4G technologií zastaralé. Nová Nokia 3310 však jiné sítě nepodporuje, což by mohl být u moderního telefonu problém. Certifikací u Amerického úřadu FCC však prošla nová verze Nokie 3310, která podporuje novější 3G technologii. Na podporu 4G zde můžeme zapomenout, důležité však je, že tímto krokem bude zajištěno, že jakmile dojde k vypnutí zastaralých 2G sítí, nezůstane vám vaše nová Nokia užitečná jen k hraní legendárního hada.

Kdy bude nová Nokia 3310 s posporou 3G sítí představena, není známo, je však možné, že k tomu dojde společně s představením nové Nokie 8.

Zdroj: Pocketnow.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď