Neděle, Duben 5

Nové MacBooky mají speciální membránu v klávesách. Vyřešil tím ale Apple problémy s nefunkčními klávesnicemi?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost iFixit, která se zabývá rozebíráním různých zařízení a prodejem k tomu potřebného nářadí, informovala o skutečnosti, že Apple do klávesnic v nových MacBoocích přidal speciální silikonovou bariéru.

Nedávno jsme naše čtenáře informovali o skutečnosti, že se Apple potýká s problémem velkého množství nefunkčních kláves či celých klávesnic u posledních MacBooků. Problémy způsoboval špatný design kláves, který bylo schopné zničit i menší smítko nečistoty. Tiše tedy začal montovat do nových MacBooků speciální kus silikonu, který má údajně ztišit provoz klávesnice.

Jelikož si však Apple nerad přiznává chyby, tuto „bariéru“ přidal pravděpodobně především kvůli nedávným okolnostem. iFixit slíbilo, že klávesnici v následujících týdnech podrobí zátěžovým testům v znečištěném prostředí, zda tento kousek silikonu bude efektivně bránit také různým nečistotám před proniknutím do mechanismu klávesnice. Uvidíme, zda měl tento krok smysl a zda je problém s klávesnicemi u takto drahých zařízení zažehnán.

Zdroj: 9to5mac

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď