Čtvrtek, Říjen 24

Nový Android P možná nabídne blokování hovorů v základu. Má to však pro někoho smysl?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ačkoli si to možná nechceme připustit, čas letí raketově kupředu. Na to se váže příchod další verze operačního systému Android, který bude mít dle abecední posloupnosti jméno začínající na písmeno P.

Vývojáři na XDA se již pustili do rozborky prvních kódů a nalezli zajímavou funkci, kterou bude disponovat nová verze aplikace Telefon, kterou disponuje prakticky každý Android. Funkce spočívá v tom, že si uživatel bude moci navolit, kdo se mu bude moci dovolat. Doposud byla tato řešení implementována pouze v nadstavbách výrobců a aplikace třetích stran často fungovaly spíše napůl.

S novou funkcí v Androidu P se budete vybraným, nebo všem neznámým číslům jevit jako nedostupný, případně lze nastavit blokace pouze na skrytá čísla. Kompletní blokace všech čísel, která nejsou uložena v kontaktáři totiž zřejmě nemají až takový smysl. Funkce je natolik chytrá, že se sama deaktivuje po vytočení některé z tísňových linek, aby se vám případně kdokoli z cizího čísla mohl dovolat.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď