Středa, Červen 3

Nový iPhone X nebudete chtít rozbít. Oprava se může vyšplhat až na cenu iPhonu 7

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Apple aktualizoval stránku s cenami oprav jeho zařízení. Do seznamu přibyl i nový iPhone X, jehož displej rozhodně nebudete chtít rozbít.

Pokud se vám totiž podaří rozbít pouze displej, naúčtuje vám Apple 279 amerických dolarů. Taková cena je však bez DPH a bez poplatků, které budou muset autorizované servisy platit za dovoz dílů do naší republiky. To tedy po připočtení 20% a tisícovky za CLO, dostaneme se na cenu kolem osmi tisíc korun.

Občas se ale prostě zadaří. Podaří se vám telefon i přes jeho voděodolnost utopit, rozbít kameru či prasknout skleněná záda. V takových případech však autorizovaný servis telefon mění za repasovaný kus či nasadí jednotnou cenu za opravy, která činí 549 amerických dolarů. To opět po přičtení 20% a nějaké tisícovky za CLO přijde na 15 500kč. To je nyní bez tisícovky cena loňské vlajkové lodi iPhonu 7. Proto zvažte alespoň ochranné sklo či fólii na obě strany vašeho nového zařízení, jinak se můžou opravy opravdu prodražit.

Zdroj: Apple podpora

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď