Úterý, Červen 18

Objevují se informace o LG G6 Mini

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

LG G6 je bezpochyby špičkový smartphone. Pro některé uživatele však může být jeho displej o úhlopříčce 5,7″ příliš velký. Vypadá to, že LG právě pro tyto uživatele připravuje zmenšenou verzi svého topmodelu.

Server Technobuffalo přišel s informací, že LG plánuje vydat zmenšenou verzi svého modelu LG G6. Zmenšená verze by měla disponovat 5,4″ displejem, což je o 0,3″ méně, než má „velká“ LG G6. Displej by si měl zachovat stejný širokoúhlý poměr stran 18:9.

Od LG by to mohl být krok správným směrem. Většina největších výrobců nabízí své top smartphony alespoň ve dvou velikostních variantách. Samsung má svůj Galaxy S8 a větší S8+, Apple má ke svému iPhone 7 větší alternativu v podobě iPhonu 7 Plus, a např. Huawei letos přišel s modelem P10, jehož větší verze nese název P10 Plus. Uživatel má dnes při výběru špičkového smartphonu tedy často na výběr, zda zvolí menší, anebo o něco větší variantu. To v uplynulých letech nebývalo běžné. Pokud výrobce přišel se „zmenšenou“ verzí svého topmodelu, často se jednalo o telefon, který sice navenek vypadal jako větší verze, ale za zmenšenými rozměry se často skrývala ořezaná výbava na úrovni střední třídy. Zdá se však, že tento trend je v posledních letech na ústupu.

LG, zdá se, volí trochu jinou strategii než ostatní výrobci. Nejdříve vydalo klasickou verzi modelu G6 bez nějakého přídomku, ke které časem možná přidá zmenšenou variantu. Podobně, jako to dříve dělal Samsung se svou řadou Galaxy S MIni.

Kompletní specifikace ani cena chystaného modelu zatím nejsou známy, jedná se zatím pouze o spekulace. O tom, jak se situace kolem tohoto modelu bude dále vyvíjet, vás budeme samozřejmě na našich stránkách dále informovat.

Zdroj: GSMarena.com, Technobuffalo.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď