Úterý, Leden 22

Opětovné vydání Galaxy Note 7 se nejspíše blíží

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samsung Galaxy Note 7 byl dozajista velmi povedeným smartphonem. Skandál s explodujícími akumulátory, který tento smartphone postihl krátce po uvedení na trh, nejspíše není třeba připomínat. Samsung tehdy byl donucen Note 7 kompletně stáhnout z trhu. Nyní to ale vypadá, že by se mohl v lehce pozměněné podobě vrátit.

O návratu Galaxy Note 7 zpět na trh se začalo spekulovat ihned poté, co se Samsung rozhodl prodej Note 7 definitivně zastavit. Spousta uživatelů si však telefon natolik oblíbila, že si ho i přes bezpečnostní riziko nadále ponechala. Samsung tak musel zakročit a vydat softwarové aktualizace, které používání telefonu znemožnily. Většina kusů se nakonec vrátila zpět výrobci. Řádově šlo o jednotky milionů kusů.

Samsung tedy musel řešit problém, co s miliony vykoupených, a také jistě velkým množstvím neprodaných a nerozbalených smartphonů udělat. Proto se spekulovalo, že by je mohl opravit a vrátit na trh, pochopitelně za nižší cenu. Nyní se zdá, že se tak opravdu stane. Americká organizace FCC již „nový“ přístroj schválila pro prodej, takže spuštění prodejů teoreticky nic nebrání.

Očekává se, že opravený Note 7 Samsung jako první uvede v na trh v Severní Koreji, zda se dostane i do dalších zemí světa není známo. Vzhledem k obrovské negativní publicitě, které se modelu Note 7 dostalo, a také tomu, že na trhu je již novější alternativa v podobě Samsungu Galaxy S8/S8+, se to zdá nepravděpodobné.

Výbava

Výbava modelu Note 7R (jak je repasovaný Note 7 označován) bude až na akumulátor nejspíše stejná, jako u loňské verze. Pod kapotou bude tedy chipset Qualcomm Snapdragon 820 nebo Exynos 8890 vlastní výroby a 4GB RAM, z obou stran zahnutý displej je typu Super AMOLED s rozlišením QHD a jemností přes 500 pixelů na palec. Akumulátor by se měl zmenšit z původních 3500 mAh na 3200 mAh. Vzhledem k tomu, že rozdíl nečiní ani 10% z původní kapacity, nemusela by se ani výdrž na nabití nijak razantně změnit.

Smartphone by mohl být v Koreji dostupný již koncem května nebo začítkem června, a to v přepočtu za cenu okolo 15 000 Kč.

Zdroje: Technobuffalo (2), Android headlines

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď