Středa, Únor 19

Podíl verzí Androidu v prosinci: Výrobci reagují pomalu, Oreo je pouze na 0,5% zařízení

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google vydal informační grafy, které znázorňují podíl jednotlivých verzí Androidu. Data byla sbírána do 11. prosince a Google sbíral tato data týden.

Ta nejstarší zařízení s Androidem 2.3 Gingerbread (0.4%) je již jako šafránu, stejně jako zařízení s nejnovějším Oreo (0.5%). Stejný podíl má také verze 4.0.3 Ice Cream Sandwitch (0.5%). Jednotlivé verze Jelly Beanu 4.1-4.3 (5.9%) se dlouho těšily velké popularitě, avšak tato zařízení již také skoro vymizely. Vyššího procenta se již dočkáme u Androidu 4.4 Kitkat (13.4%) a Lollipop (26.3%). Nejvíce zařízení však běží na Androidu 6 Marshmallow (29.7%). Zde se však již jedná o lajdáctví výrobců, kteří chtějí prodeje a tak neaktualizují, nebo nasazují výběhové čipsety, které již nedostaly podporu novější verze Androidu. Poskočila také verze Nougat (23.3%).

Zdroj: Developer Android

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď