Úterý, Leden 22

Podle odhadů dnes Češi na internetu utratí přes miliardu korun za dárky

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Méně než dva týdny zbývají do Štědrého dne a právě dnes očekává Asociace pro elektronickou komerci (APEK) vrchol objednávek vánočních dárků na internetu.

Během celého týdne by obraty měly přesáhnout 4 miliardy korun, v pondělí 11. prosince 2017 budou útočit na magickou hranici jedné miliardy. Celkem Češi utratí za Vánoce v e-shopech přes 38 miliard korun.

„Vánoční nákupy tento týden vyvrcholí. Většina Čechů má již o dárcích jasnou představu a k dispozici prosincovou výplatu. Štědrý den se nezadržitelně blíží a tak není dále na co čekat. Pondělí je pak mezi zákazníky tradičně nejpopulárnější den pro vytvoření objednávek,“ říká výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

Alespoň část dárků plánuje v e-shopech nakoupit 82 % české internetové populace, jak potvrdil aktuální výzkum připravený ve spolupráci s agenturou Nielsen Admosphere. „32 % respondentů uvedlo, že většinu objednávek provede v právě začínajícím týdnu. E-shopy i dopravce tak čeká zatěžkávací zkouška, na kterou se dlouhodobě připravovaly.“

Čeští zákazníci stále více oceňují pohodlí, jaké jim nákupy po internetu přináší. Celkem 51 % Čechů nakupujících na Vánoce on-line uvedlo, že vnímají jako hlavní výhody úsporu času, nákup bez front a pohodlné dodání oproti nákupu v kamenných prodejnách. Výhodnější ceny jako hlavní motivaci pro objednání dárků z e-shopu uvedlo 24 % zákazníků. 12 % pak shodně zmínilo širokou nabídku zboží a možnost snadného srovnání nabídky.

„Je jisté, že česká e-commerce letos opět překoná rekordy v obratech oproti předchozím rokům. E-shopy i dopravce nyní čeká nejnáročnější období v roce a bude zajímavé sledovat, na jakých číslech se definitivně prodeje zastaví. V současné chvíli víme, že mezi provozovateli internetových obchodů vládne aktuálně spokojenost a pozitivní očekávání,“ uzavírá Jan Vetyška.

Zdroj: Tisková zpráva

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď