Neděle, Srpen 18

Po poslední aktualizaci můžete na svém Samsungu konečně deaktivovat Bixby tlačítko

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

V polovině září jsme naše čtenáře informovali o aktualizaci, která umožnila deaktivovat tlačítko Bixby a zároveň zakázala veškeré aplikace třetích stran, které se toto tlačítko snažily přemapovat.

Pokud jste si tedy častokrát nechtěně zmáčknuté tlačítko asistenta Bixby chtěli deaktivovat, stačilo tak učinit v nastavení. Při zamčeném telefonu však toto tlačítko stále probouzelo displej, ale asistenta pochopitelně nespustilo. Samsung vydal pro majitele Samsungů Galaxy S8 a Note 8 aktualizaci asistenta, ve které umožňuje kompletně tlačítko deaktivovat.

Stejně jako já, učiníte tak po otevření asistenta a kliknutí v pravém horním rohu na ozubené kolečko, které ihned umožní tlačítko deaktivovat. Pokud se chcete Bixbyho úplně zbavit, je ještě nutné přímo v jeho nastavení zakázat službu Bixby Voice, která je aktivována při delším podržení. Nevylučujeme, že Samsung s příštími aktualizacemi nezpřístupní pro toto tlačítko i další funkce, jelikož v nastavení je položka, ve které definujete akci, která se po zmáčknutí Bixby tlačítka uskuteční. Momentálně je zde ale pouze možnost otevřít Bixby Home či nedělat nic.

Zdroj: Sammobile
Foto: Tech Revue

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď