Čtvrtek, Duben 19

Přiložíte. Zaplatíte. Hotovo. Android Pay v ČR klepe na dveře

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google rozeslal českým novinářům přihlášky na plánovanou prezentaci s tématikou Android Pay v ČR. Již brzy byste tedy mohli platit mobilem i máslo.

O příchodu Android Pay se šušká již od konce roku 2016. Postupem času tomu čím dál více napovídaly různé zdroje, jako například mluvčí karetní společnosti VISA či Komerční banka, která upravila své podmínky, do kterých jasně začlenila i placení prostřednictvím Android Pay.

Android Pay ke své funkci vyžaduje konektivitu NFC a Android 4.4 a vyšší, který podporuje zabezpečenou HCE emulaci. Upozorňuji, že nesmíte mít nijak modifikovaný systém, zejména root. Již od spuštění Android Pay v ČR, jehož datum se dozvíme na tiskové konferenci, která se uskuteční 14. listopadu v Praze, budou podporovat tuto možnost placení Komerční banka, Moneta a mBank. Ostatní banky prozatím mlčí.

Zdroj: nearfield

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Jsem studentem informačních technologií a od mala mě baví hardware a sítě. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď