Středa, Leden 16

Project Treble: Google se snaží urychlit aktualizace

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak je nám všem známo, pokud nevlastníte zařízení Google Nexus či Pixel, na aktualizaci s novým Androidem pro Vaše zařízení se buď nedočkáte, nebo čekáte klidně i více než půl roku.

To chce Google změnit s přicházejícím Androidem O, kde implementuje jeho Project Treble. Do nynějška aktualizace zjednodušeně fungují tak, že když vyjde nová verze Androidu, výrobce Vašeho zařízení si ji vezme „na paškál“ a začne si jí upravovat podle svého. Přidá svoje prostředí, funkce navíc a až poté aktualizaci vypustí pro svá zařízení. Bohužel, tento proces často trvá i více, než půl roku.

Google však konstruuje svou novou verzi Androidu tak, aby po vydání aktualizace mohla být poskytnuta co nejdříve všem zařízením. Chce totiž systém navrhnout tak, aby byla systémová část oddělena od té s nadstavbou a úpravami od výrobců. Při aktualizaci by se tak aktualizoval pouze operační systém Android a nadstavba od výrobce by zůstala stále stejná. Stejně tak by výrobci mohli aktualizovat svoje nadstavby a funkce bez jakéhokoli zásahu do systému Android.

Google věří, že to urychlí procesy aktualizací, avšak realita je taková, že pokud to pomůže, tak velmi málo a ulehčí spíše práci vývojářům různých společností. Nová verze Androidu si totiž vždy bude žádat také úpravy nadstaveb od výrobců, tudíž se stejně bude vždy čekat, aby se vyladila maximální kompatibilita, než se aktualizace nabídne pro koncové uživatele. Uvidíme časem, zda Project Treble opravdu napomohl rychlejším aktualizacím.

Zdroj: GSMarena, Android Community

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď