Úterý, Leden 22

Qualcomm odhalí špičkový Snapdragon 845 již na začátku prosince

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Není žádným tajemstvím, že následujícím vlajkovým čipsetem americké společnosti Qualcomm bude bezesporu model Snapdragon 845.

Představení předchůdce v podobě modelu 835, který momentálně pohání nové Xperie, americkou variantu Galaxy S8 a další, proběhlo v lednu tohoto roku na veletrhu CES v Las Vegas. S dalším modelem však Qualcomm nebude čekat, jelikož se odhaduje, že Samsung chce v reakci na nové iPhony představit další generaci Galaxy S zařízení již zpočátku nového roku.

Zároveň není tajemstvím, že celou první várku opět vykoupí jihokorejský gigant, tudíž v době představení vlajkových lodí jiných značek (později roku 2018), bude schopný Qualcomm dodat své špičkové čipsety i jim.

Na Čínskou sociální síť Weibo totiž unikla pozvánka na událost, kterou Qualcomm pořádá od 4. do 8. prosince v Maui na Hawaii. Zde se má představit nový Snapdragon 845, avšak do prvních zařízení se dostane až zpočátku roku 2018. Ohledně nových Snapdragonů však neuniklo mnoho informací.

Jelikož pro tento rok Qualcomm podepsal spolupráci na výrobě nikoliv se Samsungem, ale s TSMC, očekává se, že budou vyrobeny 7nm FinFET technologií, přestože Samsung nedávno oznámil, že je plně připravený na výrobu 8nm čipů. I přes to se však očekává, že pro většinu světa se nové Samsungy dodají ve variantě s 8nm čipsetem Exynos a pro Ameriku s 7nm čipsetem Snapdragon.

Zdroj: Android Headlines, GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď