Pondělí, Květen 20

Qualcomm opět vylepšil svoji technologii Quick Charge

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Qualcomm, výrobce mobilních čipsetů, již delší dobu nabízí technologii Quick Charge, která umožňuje rychlejší nabíjení zařízení, která disponují čipsety stejnojmenného výrobce.

S čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 přišla nová generace rychlonabíjení – Qualcomm Quick Charge 4, která slibovala nabití „z nuly na padesát“ za pouhých 15 minut nabíjení. Tento čipset zatím použilo jen pár výrobců, z toho žádný z nich nedisponuje čtvrtou generací Quick Charge a již nyní Qualcomm přispěchal s verzí 4+, která je tedy spíše náhradou, než evolucí.

S Quick Charge 4+ společnost slibuje o 3°C nižší teploty při nabíjení, o 15% rychlejší nabití a až o 30% vyšší účinnost nabíjení. Prvním smartphonem s touto technologí je Nubia Z17, kterou vyrábí čínské ZTE. Nový design, který splňují všechna zařízení s Qualcomm Quick Charge 4+, spočívá v třech základních ochranách, které jsou v dnešním světě vybuchujících akumulátorů v telefonech klíčové.

První technologií je duální nabíjení, kdy se doposud o nabíjení a regulaci veškerého proudu staral v nabíječce i telefonu jediný čip. Nyní jsou obsaženy dva čipy, které si rozdělují nabíjecí výkon na půl a tím snižují teplotu, kterou takový čip odevzdá do okolí. Druhá technologie navazuje na duální nabíjení – inteligentní vyrovnávání teplot. Ta se stará o rozdělování proudu mezi dvěma nabíjecími čipy tak, aby byly teploty vždy vyrovnané. Třetí technologie s vysokou přesností hlídá teploty na konektoru USB-C, na nabíjecích cestách a prvcích a na akumulátoru. Inteligentně tedy v případě zvýšení teploty nad bezpečné limity sníží nabíjecí výkon či rychlonabíjení úplně vypne.

Zdroj: engadget

 

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď