Úterý, Leden 22

Qualcomm Snapdragon 450: 14nm v nižší střední třídě poprvé

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Qualcomm na veletrhu MWC 2017 v Šanghaji definoval nového krále nižší střední třídy – Snapdragon 450. Ten je nástupcem staršího Snapdragonu 435 a vůbec poprvé ve své řadě 4xx nabídne 14nm výrobní proces.

Ilustrační foto – stánek Qualcomm, CES 2017

Oproti předchozí generaci se Qualcomm chlubí čtyřmi většími vylepšeními. První jsou samozřejmě čísla, tudíž se v levných telefonech s tímto čipem dočkáme v budoucnu až o 25% vyššího výkonu se stejnou spotřebou, jako měl model 435. Dalším vylepšením je určitě podpora lepších kamer. Konkrétně zvládne duální kamery do rozlišení až 13MPx, nebo jednu a to do rozlišení 21MPx.

S novým Snapdragonem bude také rozhodně rychleji datovat, jelikož je do čipsetu integrován nový modem Qualcomm X9, díky kterému zvládne přenášet data teoretickými rychlostmi až 300Mbps pro download a 150Mbps pro upload. Oproti předchozí generaci jsme se také dočkali plné podpory USB 3.0 a především displejů s FullHD rozlišením, kterými se nižší střední třída začíná velmi rychle plnit.

Tento čipset však není žádné sci-fi. Již nyní započala výroba a v prvních smartphonech bychom měli tento čipset zahlédnout ještě před koncem tohoto roku.

Zdroj: The Verge

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď