Neděle, Duben 5

Razer Phone: nový smartphone pro hráče

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Známý výrobce herního příslušenství, Razer, představil svůj nový smartphone, který bude cílit především na hráče – Razer Phone. Telefon zaujme neobvyklým designem, velkou baterií, stereo reproduktory, výkonným hardwarem nebo ultra plynulým displejem.

Společnost Razer je uživatelům známa především jako výrobce počítačového příslušenství pro hráče. Když se tedy začalo proslýchat, že se společnost chystá vstoupit na trh s mobilními telefony, tato informace vyvolala řadu otázek a spekulací. Nyní byl telefon oficiálně představen a my se na něj můžeme podrobněji podívat.

Tomu, že Razer Phone byl vyvinut s ohledem na hráče, odpovídá jeho hardwarová výbava. V útrobách telefonu najdeme výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 835, 8 GB RAM nebo výkonné stereo reproduktory se dvěma zesilovači, pro každý z nich zvlášť. To vše napájí baterie s nadstandardní kapacitou 4000 mAh, která se dokáže díky technologii Qualcomm Quick charge 4.0 nabít z 0% na 50% za 35 minut. Chlazení procesoru je zajištěno důmyslným propojením pasivního chladiče procesoru s kovovým rámem telefonu, díky čemuž by se měla snížit teplota telefonu při zátěži a měla by být redukována potřeba pasivního chlazení procesoru snížením frekvence („thermal throttling“), díky čemuž by telefon měl při hraní her podávat vyšší výkon, než konkurenční smartphony osazené stejným procesorem.

Na přední straně telefonu najdeme kromě již zmíněných stereo reproduktorů displej s úhlopříčkou 5,7″ a QuadHD rozlišením, který je krytý tvrzeným sklem Gorilla Glass 3. Displej od Sharpu je vyroben technologií IGZO LCD a je zajímavý tím, že dokáže nabídnout obnovovací frekvenci až 120 Hz. To znamená, že telefon dokáže zobrazit až 120 snímků za sekundu, což značně přispívá k plynulosti nejen her, ale i celého prostředí telefonu. Podle YouTuberů, kterým se nový Razer Phone již dostal do ruky, je posun v plynulosti opravdu znatelný.

Na videu od YouTubera Austina Evanse můžeme ve zpomaleném záběru vidět, že Razer Phone je při běžném používání výrazně plynulejší, než konkurenční telefon, v tomto případě Apple iPhone.

Na zadní straně telefonu najdeme fotoaparát se dvěma objektivy a dvěma senzory. Oba mají rozlišení 12MPx, hlavnímu fotoaparátu zde sekunduje druhý snímač určený k optickému zoomu. Nechybí ani dvoutónový LED blesk.

Operačním systémem je zde Android 7.0 Nougat, Razer však slibuje, že aktualizace na nový Android Oreo se majitelé dočkají v první čtvrtině příštího roku. Operační systém je v podstatě čistým Androidem od Googlu bez nějaké výraznější nadstavby, zajímavostí je použití aplikace Nova launcher Prime jako výchozího launcheru.

Razer phone tak vypadá jako opravdu ideální smartphone na hraní her. Oproti konkurenci však nenabídne žádný stupeň ochrany proti vodě, nenajdeme zde ani bezdrátové nabíjení nebo 3,5mm konektor pro sluchátka. Razer však k telefonu dodává redukci z USB-C na 3,5mm konektor s integrovaným 24bitovým DAC převodníkem. Vnitřní úložiště telefonu má kapacitu 64GB, je však rozšiřitelné pomocí MicroSD karet.

Razer Phone tedy vypadá jako velmi zajímavý počin, který se bude snažit ozvláštnit trh se smartphony, který je však již dnes velmi rozmanitý. Razer si za telefon řekne o 699 dolarů, což je v přepočtu přibližně 15400 Kč. Telefon se začne prodávat 17. listopadu na vybraných trzích.

 

Zdroj: razerzone.com, Austin Evans, theverge.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď