Úterý, Leden 22

Jak je to s rychlým nabíjením iPhonu 8 a X?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nové iPhony, které Apple představil před pár dny na své keynote, přináší jednu velmi užitečnou novinku, na kterou jsou někteří uživatelé konkurenčních smartphonů již zvyklí – rychlé nabíjení. Nové iPhony by se měly zvládnout nabít z vybitého stavu na 50% za pouhých 30 minut. To zní lákavě, má to ale háček.

Tím háčkem je myšlen fakt, že Apple ke svým iPhonům již roky přibaluje poměrně slabý 5W adaptér. S tímto základním adaptérem nabijete z vybitého do plného stavu iPhone přibližně za 2 hodiny, většímu modelu Plus to zabere dokonce 3 hodiny. O nějakém rychlém nabíjení tedy nemůže být řeč.

Základní 5W adaptér

Základní 5W adaptér

Pro dosažení vysoké rychlosti nabíjení je tedy třeba zakoupit silnější adaptér. Společnost sama na stránce se specifikacemi iPhonu 8 uvádí, že k dosažení rychlosti nabití 50% za 30 minut je potřeba využít výkonnější 29W adaptér.

29W adaptér

29W adaptér

Tento adaptér na českých stránkách Applu pořídíte za 1590 Kč. K němu je třeba navíc ještě přikoupit kabel z USB-C na Lightning konektor, který vás v kratší, metrové, variantě vyjde na 799 Kč. Po sečtení nám vyjde částka 2389 Kč. Po zakoupení tohoto příslušenství již budete moci využívat rychlé nabíjení svého iPhonu naplno.

Pro dosažení optimálního poměru mezi rychlostí nabíjení a zachováním životnosti baterie se rychlé nabíjení při dosažení hladiny nabití 80% přepne na pomalejší, udržovací nabíjení.

Zdroj: Apple.com, (2)

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď