Pátek, Květen 29

Samsung chystá další Gear VR – tentokrát nezávislé na telefonu!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Poměrně dostupné brýle na virtuální realitu – Samsung Gear VR, jsou známé především tím, že vyžadují vložení většinou jednoho z těch nejlepších telefonů, které Samsung nabízí. Z Koreje se však nyní šušká, že Samsung chystá novou verzi.

Ta se již nebude lišit detaily, použitým konektorem či barvou. Budou to kompletně samostatné brýle, které by měly nabídnout jemnost OLED zobrazovače až 2000 pixelů na palec, což je skoro čtyřnásobné, než co dokáže nabídnout Galaxy S8 se svým ultrajemným displejem.

Samsung očividně věří tomu, že po překročení magické hranice 1000 bodů na palec již ani u virtuální reality člověk nerozezná VR od opravdové reality a nebude mít šanci vidět žádný rastr. Uvidíme, zda se Samsungu podaří vyrobit zajímavý kus hardwaru, který se bude moci srovnávat například s Oculus Rift nebo HTC Vive, které by s touto jemností nechal v prachu daleko za sebou.

Zdroj: GSMarena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď