Neděle, Duben 5

Samsung již také chystá svůj telefon s Androidem Go

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Telefony pro rozvojové trhy s odlehčenou verzí Androidu – Go, se neustále rozrůstají. Své zástupce již mají velcí výrobci jako ZTE, Huawei či ASUS.

Dle serveru SamMobile Samsung testuje hned několik verzí tajemného zařízení s označením SM-J260. V dubnu se totiž v databázi testovaných zařízení v benchmarku GeekBench zjevil model Samsung 7570universal_go. Právě ono slovíčko go by mohlo znamenat, že telefon bude tvořit cenové dno společnosti.

Android Go je ořezaná verze plnohodnotného Androidu, který je optimalizován pro zařízení s 1GB (či méně) operační paměti. Aplikace, především ty od Googlu, jsou optimalizované právě pro takto nízký výkon, což telefony s tímto systémem určuje především pro starší a nejmladší jedince z nás. Předpokládá se, že Samsung ponechá na tomto zařízení čistý Android a nebude tedy nasazovat svou nadstavbu Samsung Experience.

Zdroj: Android Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď