Úterý, Prosinec 10

Samsung možná vydělá na iPhonu X více, než na vlastním Galaxy S8

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To, že Samsung dodává i přes vzájemnou rivalitu na trhu se smartphony Applu komponenty do jeho iPhonu, není žádným tajemstvím. Překvpit však může zjištění, kolik peněz díky tomu Samsung může získat z prodejů iPhonu X.

Samsung je coby jediná společnost, která dokáže Applu dodat OLED displeje, NAND flash paměti a DRAM čipy v kvantitách, které Apple potřebuje, pro Apple velmi důležitým obchodním partnerem. Odhaduje se, že Samsung na každém prodaném iPhonu X vydělá $110 (cca 2400 Kč).

Podle analýzy, kterou si nechal vypracovat Wall Street Journal, by Apple mohl do léta 2019 prodat 130 milionů iPhonů X, díky čemuž by Samsung mohl na iPhonu X ve výsledku vydělat o 4 miliardy dolarů (88 miliard Kč) více, než na vlastním topmodelu Galaxy S8. Toho se totiž podle analýzy prodá výrazně méně kusů.

Apple se díky tomuto faktu stává prakticky největším klientem Samsungu. Z toho plyne i úsměvný fakt, že pokud některý ze zaměstnanců Samsungu na jednání vytáhne iPhone, podle lidí seznámených s tématem to komentuje slovy:

To je v pořádku. Vždyť Apple je náš největší klient.

Zdroj: macrumors.com, techradar.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď