Středa, Červen 3

Samsung otevřel největší továrnu na smartphony v Indii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Snažení Indie nalákat firmy kvůli snížení nezaměstnanosti se vyplácí. Samsung totiž společně s Indickým premiérem Narendrou Modim a jihokorejským prezidentem Moonem Jae-inem slavnostně otevřel v Indii největší továrnu na výrobu mobilních telefonů stejnojmenné značky.

Fabrika se nachází v satelitním městečku Noida, které je součástí hlavního města Indie – Dillí. Továrna byla navržena tak, aby zvládala pokrýt výrobu až 120 milionů kusů mobilních telefonů za rok. Samsung ji hodlá využívat pro výrobu dostupných zařízení, ale také pro výrobu vlajkových lodí, jako je například Galaxy S9.

Samsung se totiž na tamním trhu nedávno stal jedničkou a svými prodeji předehnal i dosavadní jedničku Xiaomi. Vzhledem k tomu, že v Indii žije kolem 1,3 miliardy lidí, ale pouze 400 milionů z nich disponuje chytrým telefonem, nachází se zde velký potenciál prodejů.

Zdroj: The Verge

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď