Středa, Leden 16

Samsung představil nadupané „véčko“ pro Čínu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Véčka“ – telefony vyklápěcí konstrukce, která připomíná tvarem písmeno „V“, jsou u nás v dnešní době již poměrně vzácné. Většina uživatelů již přešla na moderní chytré telefony, u kterých je vše řešeno přes dotykový displej na přední straně. V Číně však jsou „véčka“ i v dnešní době stále oblíbená. Samsung proto pro tamní zákazníky připravil nový telefon této konstrukce, který si svou výbavou nezadá ani s aktuálními high-end modely ostatních značek.

Nový model se jmenuje Samsung Leader 8. Telefon bude určen pro čínského operátora China Mobile, u kterého bude dostupný v černé barvě. Přesto, že véčka jsou dnes již na ústupu a pořizují si je převážně nenároční lidé, kteří nepotřebují výkonný smartphone s velkým displejem a špičkovými specifikacemi, Samsung se rozhodl na výbavě nešetřit a dopřát svým uživatelům špičkovou výbavu, se kterou se telefon mezi aktuální konkurencí rozhodně neztratí.

O zobrazování informací se zde stará dvojice 4.2″ Super AMOLED displejů s rozlišením FullHD. Výkon telefonu dodává chipset Snapdragon 821 od Qualcommu, který je sice loňským modelem, ovšem minulý rok se jednalo o nejvýkonnější mobilní chipset na trhu. Některé společnosti – například LG u modelu G6 – jej však stále u svých modelů využívají i v letošním roce. Z výbavy dále můžeme zmínit přítomnost 4GB operační paměti RAM, 64GB úložiště rozšiřitelné pomocí MicroSD karet nebo 12MPx fotoaparát s výbornou světelností f/1.7. Energii celému telefonu dodává akumulátor o kapacitě 2300 mAh. Nechybí ani čtečka otisků prstů, která je umístěna pod zadním fotoaparátem.

Na jakém operačním systému telefon bude pracovat není přesně známo. Pravděpodobně však půjde o OS Android. Telefon tak bude ideální alternativou pro ty, kteří potřebují telefon s Androidem, ale zároveň ocení hardwarovou klávesnici, nebo je prostě trh plný neoriginálních „černých placek“ nudí a chtějí se odlišit. Pro takové lidi bude tento telefon díky svému neobvyklému designu a kovové konstrukci jako stvořený.

Nejzajímavější věcí na celém telefonu je ona konstrukce. V zavřeném stavu smartphone připomíná klasický dotykový telefon s 4,2″ displejem na přední straně s kapacitními tlačítky pod ním. Po „vyklopení“ se však objeví další 4,2″ displej, který je doplněn hardwarovou alfanumerickou klávesnicí.

Cena nového telefonu zatím není oficiálně známa, pravděpodobně však vzhledem k výbavě nebude nízká. Telefon se pravděpodobně nedostane na trhy mimo Asii.

Zdroj: Androidauthority.com, 9to5google.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď