Čtvrtek, Prosinec 13

Samsung předvedl roztahovací displej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ten revoluční moment. Ten moment, kdy nám Samsung ukáže hudbu budoucnosti. Ten moment, kdy uvidíme první roztahovací displej na světě, který nepraská, ale natáhne se a poté vrátí do původní polohy.

Tak přesně v ten moment přišla na řadu prezentace této technologie pomocí videa, které již tak revoluční nebylo. Na videu se totiž daný displej nachází rovnou dvakrát – jednou z dálky a podruhé z profilu. Na něj se veprostřed vyvíjí tlak, zatímco displej bez problémů přehrává video. Displej se poté opět vrátí do původní polohy.

Na videu můžeme zahlédnout 9,1 palcový OLED displej, který byl představen světu na konferenci SID (Society for Information Display) v Los Angeles. Tento displej se umí pohybovat a natahovat v obou směrech, podobně jako nafukovací gumový balónek. Demonstruje to však stále hudbu budoucnosti a nahlédnutí „pod pokličku“, kam se technologie mohou posouvat. Komerční produkce není v dohledné době nijak plánovaná.

Zdroj: Android Authority

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď