Úterý, Leden 22

Samsung v tomto čtvrtletí očekává rekordní zisky

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po případech s Galaxy Note 7 by nikdo nečekal, že Samsung bude čekat zanedlouho rekordní zisky. Jejich nová vlajková loď však vše očividně obrátila.

Nejen Note 7, ale i požár v jedné s továren byl hlavní faktor, který měl hrát proti společnosti a shodit ji z trhu na nižší příčky. To se však neděje. Právě naopak, společnost teď na konci čtvrtletí právě za tento kvartál čeká rekordní zisky. Ty mají být podle oficiální zprávy Samsungu 12,1 miliard dolarů čistého zisku z celkových příjmů 52 miliard dolarů. Pro lepší orientaci, dřívější laťka byla nastavena na 8,7 miliard. Ta je ze třetího čtvrtletí roku 2013.

Ačkoli by to tehdy nikdo nejspíš nečekal, po těchto dnech, kdy je o Galaxy S8 (+) takový zájem, to není nic překvapivého. Mimochodem, také se proslýchá, že společnost se bude chtít prosadit i u zákazníků, kteří poptávají kompaktnější zařízení. Tím by měl být model Galaxy S8 Mini. Ani v tomto segmentu to však nebude mít Samsung jednoduché. I tady je nemálo zařízení různých konkurenčních společností, z nichž stojí za zmínku třeba iPhone SE společnosti Apple. Právě ten by mohl chtít Samsung z pozice jednoho z nejprodávanějších smarphonů strhnout.

Zdroj: Samsung

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď