Neděle, Srpen 18

Samsung ujišťuje, že domovské tlačítko na Galaxy S8 se „nevypálí“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Displeje typu AMOLED jsou dlouhodobě známy jedním nešvarem. Při dlouhodobém zobrazení statického obrazu se pixely mohou tzv. vypálit. Znamená to, že statické elementy zůstanou na svém místě „obtisklé“. Proto když Samsung uvedl nové telefony Galaxy S8 s novou Always-on funkcí a právě AMOLED displejem, na kterém neustále svítí softwarové domovské tlačítko, někteří uživatelé začali mít obavy, aby se tlačítko do displeje „nevypálilo“. Jak se ale ukázalo, domovské tlačítko se nepatrně pohybuje po displeji, a tak vypálení nehrozí.

Informovala o tom Nizozemská pobočka Samsungu na Twitteru, kde se na tento problém zeptal jeden z uživatelů. Redaktoři webu Galaxy club se následně rozhodli ověřit, co je na tom pravdy. Nechali tedy Galaxy S8 v klidu ležet a označili si pozici domovského tlačítka, kterou následně kontrolovali.

Jak se ukázalo, domovské tlačítko se skutečně v průběhu času po displeji nepatrně pohybuje. To je dobrá zpráva, uživatelé se tak již nemusí obávat, že by se jim displej sám od sebe postupně „vypálil“. Pro uživatele to znamená, že mají o jednu starost s displejem méně, což může zvláště po problémech s načervenalým nádechem displeje potěšit.

Zdroj: GSMarena.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď