Neděle, Srpen 18

Samsung ukázal, že jeho DeX umí rozběhnout i Linux. Význam to bude mít především pro vývojáře

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samsung vyrukoval s videem, ve kterém ve svém desktopovém režimu Desktop Experience (DeX) spustil plnohodnotnou distribuci Linuxu – Ubuntu 16.04.

Když Samsung společně s aktuální vlajkovou lodí Galaxy S8 představil i Samsung DeX, mnoho lidí si položilo otázku, zda dokáže mobil nahradit stolní počítač pro plnohodnotnou práci. DeX se tomu sice velmi přibližuje, avšak na plnohodnotnou práci to prostě není. Je to však nejlépe fungující koncept – podobný režimu Continuum na, již umrtvené, platformě Windows Mobile. První vlaštovka to však rozhodně nebyla, již v roce 2011 přišla s podobným režimem na svém mobilu Atrix, avšak ten se s komerčním úspěchem nesetkal.

Ve videu můžeme vidět, že po spuštění režimu DeX je zde dostupný linuxový launcher „Linux on Galaxy“, kde je prozatím dostupné pouze Ubuntu. To vyvolává dojem, že by v budoucnu mělo být více dostupných distribucí. Po nabootování se ocitáme přímo v známém prostředí desktopového Linuxu. Samsung videem cílí především na vývojáře, který chtějí své aplikace testovat přímo na zařízení s architekturou procesoru ARM pro nejpřesnější postřehy chodu aplikací. Nevylučuje se však, že by mohl být Linux on Galaxy dostupný pro každého. Prozatím se ani neví, zda Samsung tuto funkci dotáhne natolik, aby jí vůbec zveřejnil pro zmíněné vývojáře či běžné uživatele.

Zdroj: The Register, YouTube

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď