Úterý, Leden 22

Samsung vydává opravu pro načervenalý displej Galaxy S8

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nedávno jsme informovali o tom, že první kusy Samsungu Galaxy S8 se potýkají s problémem, kdy některé kusy mají displej se znatelným červeným nádechem. Samsung na toto zareagoval a slíbil, že vydá opravnou aktualizaci, která bude tento problém řešit. Nyní se slíbená aktualizace začíná dostávat na první telefony, zatím však pouze v Koreji.

Nová aktualizace přináší možnost nastavení celkového odstínu barvy displeje. Již dříve v systému Galaxy S8 byla možnost přizpůsobit si odstín displeje pomocí úprav zobrazovaných barev RGB spektra – červené, zelené a modré. Tyto úpravy však neposkytovaly dostatečný rozsah hodnot, takže u některých přístrojů i po maximálním stažení červené barvy červený nádech přetrvával. Tento problém se Samsung rozhodl řešit přidáním posuvníku, který dokáže upravit teplotu barev od studeného zelenomodrého odstínu až po teplý červený odstín. K řešení problému by mělo stačit posunout posuvník směrem ke studeným barvám, čímž dojde ke kompenzaci načervenalého odstínu, který se nachází na druhé straně spektra.

Od Samsungu to je chytrý tah, jelikož se díky tomuto posuvníku problému s displejem zbaví vcelku nenápadně. Uživatelé, kteří mají vadný displej, si červený odstín napraví nastavením chladných barev, a uživatelům bezvadných kusů přibude možnost nastavení teploty barev. To není nic neobvyklého, spousta smartphonů tuto funkci nabízí. Nic nebude nasvědčovat tomu, že tento posuvník měl řešit nějaký problém, bude se zkrátka jednat o další možnost přizpůsobení telefonu.

Problém s deformací barev u stran displeje

Samsung Galaxy S8 využívá displej, který je po obou stranách zahnutý. To s sebou však kromě atraktivního vzhledu přináší i některá úskalí. Jedním z problémů je i to, že displej může mít na zaoblených stranách jiný barevný nádech, než na rovné části displeje. Je to způsobeno tím, že při pohledu zepředu se člověk na zahnutou část displeje dívá pod jiným úhlem, než na rovnou část. I přesto, že displeje typu AMOLED mají velmi široké pozorovací úhly, při pohledu ze strany může displej mít lehce namodralý tón barev. Přesně toto se děje také na místech, kde je displej zahnutý. Samsung se po letech, kdy zahnuté displeje u svých smartphonů využívá, rozhodl řešit i tento problém.

Jak je vidět na obrázku výše, tak v nové aktualizaci přibyla možnost úpravy barev i na zahnuté hraně displeje. Úpravou barvy zobrazované na zahnuté hraně může uživatel tento nešvar částečně napravit.

Aktualizace přinášející tyto novinky se prozatím objevila pouze v Koreji, kdy se objeví ve zbytku světa není známo. Dá se ale předpokládat, že se tak stane v následujících dnech až týdnech.

Zdroj: Sammobile.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď