Úterý, Leden 22

Samsung Z4 s Tizenem představen

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samsung je celosvětově známý jako jeden z největších výrobců chytrých telefonů s Androidem. Má však v záloze i svůj vlastní operační systém zvaný Tizen. Přesto, že smartphony s Tizenem nikdy na trhu nezaznamenaly prodejní úspěchy srovnatelné s řadou Galaxy běžící na Androidu, Samsung to s Tizenem nevzdává a uvádí na trh další model – Samsung Z4.

Samsung Z4 běží na nejnovější verzi Tizenu – verzi 3.0. Pokud se však domníváte, že se Samsung svůj systém na trhu bude snažit prosadit konkurenceschopným a slušně vybaveným zařízením, jste na omylu. Model Z4 zamíří do té úplně nejnižší kategorie smartphonů. Nabídne totiž parametry, které by nikoho neoslnily ani před lety. Nový smartphone je tak se svou slabou výbavou a nízkou cenou připraven hlavně na rozvojové trhy, kde se hraje hlavně právě na cenu.

Mezi specifikacemi najdeme 4,5″ displej s WVGA (480 x 800) rozlišením, čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,5GHz, 1GB RAM, nebo 2050mAh akumulátor. Tedy specifikace, které dnes nepatří nikam jinam než do nejnižších vrstev low-end kategorie. Tuto výbavu nezachrání ani fakt, že ve výbavě najdeme i LTE.

Hmotnost telefonu činí 143 gramů, a tloušťka je 10,3mm.

Smartphone se začne prodávat v průběhu tohoto měsíce na Indickém trhu, další trhy by měly brzy následovat. Cenu Samsung zatím neuvedl, ovšem vzhledem ke slabé výbavě a cílení na rozvojové trhy se dá předpokládat, že by měla být relativně nízká. Adekvátní cena za takovýto smartphone by podle nás neměla přesáhnout 2000Kč.

Zdroje: Pocketnow, Androidauthority, Samsung

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď