Úterý, Leden 22

Samsung začíná vyrábět paměťové čipy pro chytrá auta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samsung oznámil, že začíná produkovat novou generaci eUFS flash pamětí, která najde uplatnění v inteligentních systémech nových automobilů.

Nové paměťové čipy najdou uplatnění v systémech asistence řízení, nebo i v infotainmentech či jiných elektronických systémech na palubách automobilů. Nové čipy budou vyráběny v kapacitách 64 a 128GB. Díky vysoké rychlosti čtení dat, která dosahuje až 850MB/s, budou čipy vhodné např. pro využití v systémech autonomního řízení apod., které vyžadují výkonný, rychlý a spolehlivý hardware. Nové čipy jsou téměř 3,4x rychlejší, než v současnosti používané čipy pracující na technologii eMMC 5.0.

Děláme velký pokrok v urychlení vývoje systémů asistence řízení a palubních infotainmentů tím, že nabízíme první eUFS řešení pro tento trh dříve, než bylo očekáváno. – Jinman Han, Senior viceprezident pro paměťové produkty a aplikační techniku ve společnosti Samsung

Samsung věří, že nové eUFS čipy se rychle rozšíří mezi výrobci automobilů, kde panuje po moderních paměťových čipech velká poptávka, která se stále zvyšuje.

Zdroj: sammobile.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď