Pondělí, Únor 18

Sharp se pochlubil s mobilem Aquos Zeta. Jeho displej je 120 hertzový a rozdíl je opravdu znát

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Momentální trendy jsou jasné – displeje s minimálními rámečky. Sharp však ukázal, kam by se trendy mohly v blízké budoucnosti posouvat.

Jedná se o displeje s vysokou obnovovací frekvencí – konkrétně 120Hz. Rozdíl oproti Galaxy S8, jejíž displej je označen za nejlepší v mobilním telefonu, vypadá vedle displeje ve smartphonu Aquos Zeta od Sharpu velmi sekaně. Obnovovací frekvence většiny displejů je totiž 60Hz, ale výkon obecně v telefonech za posledních několik let rapidně stoupnul. To umožňuje bezproblémové krmení displejů obrazem o vysoké obnovovací frekvenci.

Displej s vysokou obnovovací frekvencí má na svědomí mnohem plynulejší animace a rychlejší reakci na uživatelovy pokyny. Takové displeje jsme mohli spatřit již u jablečných tabletů iPad Pro 10.5 a 12.9 a rozdíl byl u nich opravdu znatelný. Je tak velmi pravděpodobné, že v blízké době se začnou zařízení s displeji s vyšší obnovovací frekvencí objevovat častěji.

Zdroj: Phone Arena

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

2 komentáře

  1. Daniel81 na

    Škoda že tyto špičkové IGZO displeje nejsou více rozšířené i u jiných výrobců. Každopádně jsem zvědav s čím přijdou příští rok do Evropy.

Zanechte odpověď