Neděle, Duben 5

Sharp vydá kompletně bezrámečkové mobilní telefony

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sharp, japonský výrobce všemožné elektroniky a průkopník v nových funkcích, se chystá vydat kompletně bezrámečkové mobilní telefony.

V těchto dnech se poměrně rychle rozšiřují mobilní telefony s co možná nejvíce využitým předním panelem. Výrobci neváhají a tuhle novou ideu chtějí dotáhnout ještě dále. Xiaomi odstartovalo éru bezrámečkových mobilních telefonů, načež se s tímto designem začaly objevovat i zařízení jiných značek. Uživatelé totiž chtějí co největší displej, avšak nemálo lidí prahne také po poměrně kompaktních rozměrech kvůli snadnějšímu ovládání. To se právě bezrámečkovým designem pojí v jedno a vzniká tak zařízení vhodné pro většinu lidí.

Ze známějších výrobců se po Xiaomi ujal nápadu i Samsung se svým modelem Galaxy S8(+). Kromě toho, že se tímto designem bude pyšnit nejspíše i nový iPhone, přibudou do okruhu také hned dvě zařízení společnosti Sharp.

Tyto dva modely nesou kódové označení FS8016 a FS8010. Z toho vyplývá, že budou nejspíše identické. Lišit by se měly zejména procesorem. Zatímco FS8016 ponese Snapdragon 660, FS8010 bude pohánět „pouze“ Snapdragon 330. Přijdou vě dvou variantách – 4GB a 6GB RAM, s tím, že obě budou mít k dispozici 64GB úložiště.

Co se displeje týče, obě zařízení budou mít 5,5″ s rozlišením 2048 × 1080p. Nepřekvapí, že budou mít velmi vysoké procento využití plochy displejem. Obě budou mít také 12MPx zadní kameru a 8MPx přední. Dále je zatím známo snad jen to, že poběží na Android 7.1.1. Na trh by měly dorazit 17. července.

Pro další informace si budeme muset ještě chvíli počkat. Zatím to vypadá tak, že ani Sharp nechce zůstat pozadu a má zájem si také ukousnout sladký kousek trhu.

Zdroj: Gizchina

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď