Úterý, Leden 22

Jak si vede roaming? V Chorvatsku nejvíce datujeme, v Německu nejvíce provoláme

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spotřeba dat roste, v zahraničí jich Češi spotřebují ze svého tarifu dokonce víc než doma a dokupují si data. Nejvíce zákazníků O2 s aktivním roamingem cestuje v Rakousku, spotřebě dat však vévodí Chorvatsko.

Dle statistik společnosti O2, datová spotřeba Čechů v posledních týdnech výrazně roste. Na dovolené mají jednak více času brouzdat na webu a pod slunečníkem většinou nemají možnost připojit se k wifi. Pláž, koupání a chytrý telefon v ruce. Tak vypadá typická česká dovolená v Chorvatsku poté, co můžeme využívat neomezeného roamingu. Podle aktuálních statistik O2 z letošní letní sezóny spotřebovali Češi vůbec nejvíce dat v roamingu právě u Jadranu. V Chorvatsku, kam přes zimu jezdí minimum cestovatelů, stoupla spotřeba dat dokonce padesátinásobně. Chorvatsku pak na záda v množství spotřebovaných dat dýchá Itálie. Volání naopak vévodí Německo, kam mnoho Čechů vyráží pracovně i během léta.

Chorvatsko podle dat Asociace českých cestovních kanceláři ročně navštíví na 800 tisíc Čechů, je tak naší nejpopulárnější dovolenkovou destinací. A podle statistik operátora O2 lidé letní oddych s knížkou v ruce vyměnili za aktivní sdílení zážitků. Chorvatsko společně s Itálií celý žebříček vede.

„Češi mnohem více na plážích datují, zejména sdílejí fotografie na sociálních sítích. Rekordní byl letošní 7. červenec, kdy zákazníci O2 přenesli zatím největší objem dat v rámci jednoho dne. Do přenesených dat by se vešlo desítky miliónu fotografií pořízených chytrými telefony,“ rozkrývá podrobnosti ředitelka mobilního segmentu v O2 Silvia Cieslarová.

Zdroj: TZ O2

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď