Neděle, Srpen 18

Jak složité je rozebrat nový Samsung Galaxy Note 8?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Odborníci z iFixit se rozodli nakouknout pod pokličku nového phabletu z dílen Samsungu – Galaxy Note 8. Jak složitá je výměna jednotlivých komponent?

Vše začíná nahřátím zadního skleněného panelu a jeho následná separace od zbytku telefonu. Tento proces je nutné podstoupit při jakékoli opravě, ať se jedná o výměnu displeje či nabíjecího konektoru. To vyžaduje velkou opratrnost a preciznost, jelikož sklo je velmi snadné při separaci poškodit. Důležité je také myslet na plochý kabel od čtečky otisků prstů, který je také velmi snadné poškodit při separaci skla od těla telefonu.

Po odstranění zadního skleněného panelu se nám vystaví veškeré komponenty telefonu. K nim jednoduše přistoupíme po odejmutí několika plastových krytek s cívkami pro NFC a bezdrátové nabíjení, různých antén a hlasitého reproduktoru. iFixit velmi chválí za modularitu komponent, které se mohou používáním poškodit. Řeč je zejména o 3,5mm audio jacku, který je k základní desce uchycen samostatným plochým kabelem a USB-C konektoru, který je součástí dceřinné desky, kterou je také velmi levné vyměnit. Jednoduše lze vyměnit také modul s duálním fotoaparátem, selfie kamera nebo snímač oční duhovky. Pro výměnu akumulátoru je opět nutná dávka šikovnosti, jelikož je přilepený velmi silným lepidlem.

iFixit také chválí plošné použití jednoho typu závitu pro všechny šroubky uvnitř telefonu, kterým je klasický křížový závit. Po složení telefonu je opět nutné dobře přilepit zadní panel zpět k tělu telefonu, což opět není jednoduchý proces. Důležité je také zmínit, že po prvním vniku do telefonu přicházíte o voděodolnost a jakoukoli případnou záruku. Pokud tedy budete mít svůj Note 8 v záruce, doporučujeme využít servisu Moje Galaxy, který jsme pro Vás nedávno vyzkoušeli.

Zdroj: iFixit

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď