Středa, Leden 16

Sony chystá zásadní změny v designu telefonů

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mobilní divize společnosti Sony – Sony Mobile, prakticky od doby po převzetí Sony Ericssonu servíruje mobilní telefony a tablety s designovým jazykem Omni Balance. To by se ale brzy mělo změnit.

Omni Balance design snad všichni známe. Více ostré hrany, větší rámečky pod a nad displejem a, pro Sony typické, stříbrné vystupující kulaté tlačítko pro zapnutí a vypnutí telefonu na straně. Jeden z nejmenovaných zaměstnanců Sony Mobile však prozradil, že Sony chystá zásadní změny v designovém jazyce svých zařízení, který hodlá pojmenovat Mirai.

Mirai je totiž japonské slovo, které vyjadřuje budoucnost. Dobře zní pro designovou filozofii technologického giganta. Shodou okolností, naprosto stejně se jmenoval obří botnet, který je zodpovědný za hromadu DDoS útoků. Nyní ale nemáme dostatek informací o tom, jak se má design proměnit a co to může znamenat.

Zatím se zdá, že se Sony snaží doběhnout ujíždějící vlak s displeji v poměru 18:9 (2:1), jelikož displeje s minimálními rámečky jsou dnes trendy. První zařízení s designovým jazykem Mirai by se měly objevit na veletrhu MWC v Barceloně příští rok. Zákazníci by si tak první modely mohly zakoupit někde v létě příštího roku.

Zdroj: Android Headlines

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď