Čtvrtek, Prosinec 13

Sony ruší řadu smartphonů Xperia X a odhaluje své plány

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Společnost Sony právě oznámila na dni investorů 2017, že zruší řádu smartphonů Xperia X. Můžou za to špatné dosahy prodejů. Třída „prémiového standardu“ prostě netáhne.

Tváří se jako vlajkové lodě, ale Sony je jako vlajkové lodě nezamýšlelo. Vyšší střední třída v podání Sony v podobě modelů Xperia X a X Compact se bohužel úspěchů nedočkala. V Japonsku totiž prodeje naplnily pouze 85% očekávání Sony, mimo Japonsko pouze 31%. Globální prodeje tedy naplnily pouze 43% očekávání, což donutilo Sony tuto řadu smartphonů zaříznout.

Sony dále naznačilo, že se bude primárně soustředit jen a pouze na smartphony střední a té nejvyšší třídy. Jako aktuální zástupce si můžeme z nejvyšší třídy zmínit Xperii XZ Premium a ze střední třídy například modely XA1 a XA1 Ultra. Strategie Sony na obnovení správných prodejních čísel je následující – nabídnout zákazníkum to, co ještě žádná jiná společnost nenabídla. Zaměřovat se bude více na trhy, kde může využít sílu jména své značky, což je především Japonsko, Evropa, Východní a Pacifická Asie.

Sony by také rádo zvýšilo své povědomí také v Severní Americe. Zde si je ale společnost poměrně jistá, že bez velkých investic do marketingu to jednoduše nepůjde.

Zdroj: Xperia Blog

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď