Středa, Leden 16

Spigenu se nelíbí jméno firmy Essential

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nedávno jsme vám představili Essential phone – počin nové společnosti Essential. Výrobce příslušenství pro mobily Spigen je však tímto názvem dotčen, jelikož má řadu produktů právě s názvem Essential, a toto jméno má patentované.

Spigen Essential je řada základního příslušenství od této firmy – spadají sem nabíječky, powerbanky, Bluetooth sluchátka a podobně. Společnost Spigen má tento název patentován již od roku 2016. Nová firma Andyho Rubina, která má přesně tentýž název, je právě proto Spigenu trnem v oku. Obává se, že by tento název mohl mást zákazníky. Spigen proto přes své právníky firmě Essential sepsal dopis, ve kterém žádá o to, aby firma toto slovo přestala ve svých produktech využívat. Pokud Essential toto slovo nepřestane využívat do 15. června, je Spigen připraven podniknout náležité právní kroky.

Spigenu do karet hraje i to, že firma Essential se také snažila nechat si svůj název patentovat, ale neúspěšně. Přesto se ho však rozhodla využít.

Essential se zatím ke kauze oficiálně nevyjádřil, jeden z jeho představitelů se však vyjádřil v tom smyslu, že tento dopis vnímá pouze jako výhružku a věří, že celý incident nebude mít právní dohru.

Zda si Spigen s firmou Essential spor vyřeší mimosoudně cestou dohody, nebo celý případ skončí u soudu, není zatím jasné. Více informací budeme znát po 15. červnu, kdy se Spigen ve svém dopise zavázal podniknout právní opatření, pokud Essential nepřestane svůj název používat.

Zdroj: pocketnow.com, androidpolice.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď