Pátek, Květen 29

Spotify představilo odlehčenou verzi své aplikace. Cílí především na rozvojové trhy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lite verze, respektive odlehčené verze, aplikací přibývají jak houby po dešti. Svoje Lite verze už má Facebook i Google. Nyní se přidává také populární streamovací služba Spotify, jejíž plnohodnotná aplikace ukrojí z, někdy velmi drahocenné paměti, i stovky megabytů.

Většina Lite verzí většinou obsahuje to nejdůležitější z té „plnotučné“ verze a přidává navíc některé funkce, které by mohly šetřit výkon a především spotřebu dat, jelikož s připojením k internetu je to často v rozvojových zemích palčivý problém. To se bohužel netýká aplikace Spotify Lite, kterou aktuálně mohou testovat uživatelé Androidu v Brazílii.

Odtučněním tedy prošla nejen celková aplikace, která nyní zabírá pouze 15MB prostoru, ale také mnoho klíčových funkcí, pro které je Spotify tolik populární. Prvním a zároveň nejzávažnějším problémem je absence možnosti stahovat hudbu pro přehrávání offline. Dále chybí možnost přehrávání muziky v nejvyšší – extrémní kvalitě a zmizelo Spotify Connect, které umožňuje streamovat muziku do bezdrátových zařízení (reproduktory, zesilovače, televize,…).

Dalším poměrně závažným mínusem je nemožnost, i pro Premium uživatele, přehrávat vybranou muziku, kterou by ale v plné verzi přehrát mohli. Spotify tedy vytvořilo až moc odlehčenou aplikaci, která až absurdním způsobem nenabízí funkce, kvůli kterým si uživatelé platí prémiové členství. Pokud i přes to všechno chcete dát aplikaci šanci a vyzkoušet si ji, můžete si stáhnout apk soubor ze stránek APK Mirroru. Můžete zkusit i Google Play, ale ten většinou hlásí inkompatibilitu zařízení, pravděpodobně kvůli georestrikci.

Spotify Lite
Spotify Lite
Developer: Spotify Ltd.
Price: To be announced

Zdroj: Android Police

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď