Čtvrtek, Prosinec 13

Spotify se daří, předplácí si jej již přes 60 milionů lidí

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Služba Spotify je již ve světě tolik rozšířená, že nejspíše ani není třeba si ji blíže představovat. Tuto službu pro streamování hudby po celém světě již využívá na 140 milionů lidí, z nichž více než třetina si platí prémiovou verzi bez reklam.

Spotify to včera uvedlo na své stránce. Na začátku března letošního roku se počet předplatitelů pohyboval okolo 50 milionů, takže za 5 měsíců si služba získala 10 milionů nových předplatitelů. Celkový počet aktivních uživatelů Spotify se pohybuje okolo 140 milionů. Uživatelé si mohou ve Spotify vychutnat více než 30 milionů skladeb.

Ve verzi zdarma, kterou stále využívá většina uživatelů, je funkcionalita služby částečně omezena. Na mobilních zařízeních není možné skladby libovolně přeskakovat či spouštět konkrétní skladby, není umožněno je ani přetáčet. Navíc se občas uživatelům spouštějí reklamy, které službě zajišťují potřebné příjmy pro provoz a vyplácení odměn umělcům.

Prémiová verze všechny tyto nedostatky odstraňuje, a navíc přidává možnost streamovat skladby ve vyšší kvalitě, stahovat si je pro pozdější off-line přehrávání, nebo možnost využít službu Spotify connect. Díky ní lze hudbu ovládat pomocí jednoho zařízení (notebook, telefon, tablet…) na vzdáleném zařízení, ať již jde o váš počítač, herní konzoli, chytrý reproduktor nebo třeba chytrou televizi.

Službu Spotify Premium si můžete předplatit za 5,99 EUR na měsíc (cca 156 Kč). Pokud jste však student, můžete využít studentské předplatné s 50% slevou. Služba vás poté vyjde na 2.99 EUR měsíčně (cca 78 Kč). Při zvolení prémiového předplatného na vás čeká třicetidenní zkušební lhůta, během které si můžete prémiovou verzi služby zdarma vyzkoušet a případně své rozhodnutí změnit.

Zdroj: Spotify.com via Pocketnow.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď