Středa, Duben 8

Spotify začalo licencovat muziku přímo od umělců. Obchází tím hudební vydavatelství

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spotify a Apple Music jsou hudební streamovací služby, které si od jejich počátků nemají co vyčítat. Obě nabízejí totiž víceméně to samé a uživatelskou základnou tvoří největší streamovací hudební služby na světě. I přesto se však trochu liší.

Apple totiž mnoho skladeb a alb v jeho službě licencuje přímo od hudebních umělců, kdežto Spotify vždy licencovalo muziku od hudebních vydavatelství, která umělce zastupují. To je však mezikrok, který výrazně navyšuje ceny za licence a protože Apple vždy inklinoval ke spolupráci s umělci, obchází tak v určitých případech různá vydavatelství a šetří tím tak určité náklady.

Ve Spotify tedy padlo rozhodnutí, že také navážou kontakty přímo s umělci a v některých případech tedy ušetří nemalé peníze, které mohou investovat do zvýšení kvality služby či, potencionálně, snížit měsíční platbu uživatelů. Nepředpokládám ale, že se něco takového stane, jednoduše zbude více peněz do kapsy. Společnost odmítla toto rozhodnutí komentovat.

Zdroj: 9to5mac

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď