Středa, Únor 20

Správce úloh ve Windows už monitoruje i využití GPU

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nedávno Microsoft uveřejnil ve službě Windows Insider update, ve kterém přidal do správce úloh pro mnohé užitečnou funkci.

Jistě se spousta z vás již setkala se správcem úloh. Do nynějška jste mohli mít ve Windows 10 přehled o využití procesoru, síťového připojení a to jak drátového, tak i bezdrátového a další. Microsoft si uvědomil, že je to stále málo a proto přivedl monitoring blíže k dokonalosti. Monitorování využití grafického výkonu pomocí softwaru třetích stran je nyní minulostí.

Jak je patrné z obrázku, využití grafického výkonu lze sledovat v grafu, který vypadá stejně, jako ten pro sledování procesoru. V něm je křivka, která značí procenta využití umístěná pod levým rohem grafu. Těsně vedle procent využití se nachází celková grafická paměť zahrnující paměť dedikovanou s pamětí sdílenou. Pro paměť jsou zde další 2 grafy. Jeden ukazuje aktuální využívané množství paměti dedikované a pod ním se nachází graf využití paměti sdílené o stejné funkci. Nechybí ani informace o grafickém ovladači, kde se dozvíte, jakou máte verzi a také ze kterého data je. Pro ty, kteří chtějí monitorovat zvlášť využití grafické karty u jednotlivých programů, stačí rozkliknout „Podrobnosti“, kde je tato funkce zařazena.

Tato funkce je však ještě ve fázi vývoje a je možné, že má i své „mouchy“. Je otázkou času, kdy se natolik odladí, že ji bude možné uvést plně do provozu mezi normální uživatele.

Zdroj: Digital Trends

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Zabývám se počítačovým hardwarem, mobily a periferiemi. Také se často zapojuji do různých HW a SW poraden. Vzhledem k tomu, že jsou tyto věci mou vášní, zapojil jsem se i jako redaktor webu TechRevue.

Zanechte odpověď