Středa, Leden 16

Stereo reproduktory na Galaxy S8? Díky módu je to možné

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nové Samsungy Galaxy S8 a S8+ jsou bezesporu špičkovými smartphony. Odpovídají tomu i prodeje – o telefony je velký zájem. Jedním z často vytýkaných nedostatků je však kvalita hlasitého výstupu. Malý reproduktor umístěný ve spodní hraně telefonu nehraje příliš kvalitně, a o něčem, jako je např. stereo efekt, jsme si vzhledem k jeho umístění mohli nechat jen zdát. Tedy až donedávna: na vývojářském fóru XDA-developers se objevil mód, který umožňuje přidat funkci stereo výstupu.

Jak je toto možné? Jednoduše: na telefonu se kromě hlavního reproduktoru, který je ve spodní hraně, nachází ještě další reproduktor. Ano, jde o telefonní sluchátko. To je nad displejem primárně pouze k uskutečňování telefonních hovorů, ovšem například Apple ho ve svých nejnovějších iPhonech využívá jako další hlasitý reproduktor. A přesně tuto funkcionalitu tento mód přidává i do Galaxy S8 a S8+. Přestože Samsung toto řešení nepoužívá, díky módu si můžete i na svém telefonu od Samsungu vychutnat alespoň o něco málo lepší zvuk. Kvalitu sice nezlepší nijak extra razantně, ale jisté zlepšení zde je.

 

K použítí módu je zapotřebí na telefonu provést tzv. root a nahradit výchozí Recovery režim vlastním, díky čemuž půjde mód nahrát.

Rádi bychom však upozornili, že provedením tzv. rootu své zařízení nenávratně změníte, a již nebudete moci využívat služby, jako je Samsung Pay, Zabezpečená složka a podobně. Rootem telefonu také můžete přijít o záruku.

Pokud nevíte, co root znamená a jaká rizika obnáší, doporučujeme se do něj raději nepouštět. V krajním případě může hrozit i úplné zničení zařízení. Redakce serveru Techrevue.cz nenese žádnou zodpovědnost za škody způsobené úpravami zařízení související s použitím tohoto módu.

Zdroj: xda-developers.com

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Už od mala se zajímám o mobilní technologie, obzvláště mobilní telefony. Postupem času jsem zakotvil u OS Android, který spokojeně používám dodnes. V současnosti jsem studentem telekomunikací. Jsem také vášnivý cyklista.

Zanechte odpověď