Středa, Leden 16

Synchronizační složka OneDrive smí být nově pouze na NTFS oddílech

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cloudové řešení Microsoftu – OneDrive, podobně jako jiná taková řešení od konkurence, nabízí aplikaci, která na plochu přidá synchronizační složku.

Tu můžete procházet podobně, jako třeba Váš flash disk s tím rozdílem, že se vše ihned synchronizuje na Váš OneDrive. Po poslední aktualizaci se však při pokusu umístit tuto synchronizační složku na oddíly či disky se souborovým systémem jiným, než je NTFS, vyhodí chybovou hlášku.

Vtipné přitom je, že Microsoft odebrání možnosti umístit tuto složku i na oddíly s jiným soborovým systémem než NTFS hájí tak, že v předchozích verzích pouze chyběla chybová hláška, která by takovou akci zatrhla. Zajímavostí je, že podporovaný souborový systém je pouze NTFS, ale jiné souborové systémy od Microsoftu jako jsou například ExFAT či ReFS, podporovány i nadále nejsou.

Zdroj: Ars Technica

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď