Čtvrtek, Září 19

Telefon opět zachránil život! Tentokrát při výbuchu v Manchesteru

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

iPhone 6s jablečné společnosti zachránil život ženě, která byla součástí koncertu Ariany Grande v anglickém Manchesteru. Telefon totiž odklonil matici, která letěla od bomby.

 

Čtyřiceti pěti letá Lisa Bridgettová se málem stala obětí katastrofálního teroristického útoku na koncertu Ariany Grande v anglickém Manchesteru, při kterém zahynulo 22 osob a 64 bylo zraněných.

Lisa ani nebyla součástí samotného koncertu, ale ke konci zde byla vyzvednout svou mladou dceru společně s její kamarádkou. Ve chvíli, kdy se sál pomalu začínal vyprazdňovat, ozval se výbuch a nastala velká panika. Útočník bombu naplnil různými ostrými předměty, aby při výbuchu zasáhly a zranily co nejvíce lidí.

Lisa Bridgettová si zkracovala dlouhou chvíli telefonováním s manželem Stevem, který celou situaci publikoval na Facebook, což jí zachránilo život, jelikož od bomby vyletěla kovová matice, která Lise pouze pohmoždila prst. iPhone pohltil většinu energie a odklonil matici vedle. Všichni si asi dokážeme představit, co by se stalo, kdyby matice Lisu zasáhla do hlavy.

Poděkovat můžeme zřejmě aféře bendgate, díky které Apple u iPhonů 6s a novějších začal používat pevnější směs hliníku aluminium 7000. Lisa se na svůj Facebook vyjádřila, že situaci bere s nadhledem a je šťastná, že se jí ani dceře s její kamarádkou prakticky nic nestalo.

Situací, kdy elektronika zachránila život již však v minulosti byl nespočet. Vzpomenout můžeme například na HTC Evo 3D, které zachránilo život majiteli při přestřelce na benzinové pumpě, či na MacBook Pro, který také schytal kulku.

Zdroj: Apple Insider

Sdílet článek pomocí:

O autorovi

Hardware a počítačové sítě jsou již od malička mým koníčkem. I proto se po dokončení studií v oboru také stal mou vysněnou prací. Největší "srdcovkou" jsou pro mě smartphony a široká paleta příslušenství pro ně. Jsem jasný Androiďák, který se však nebrání novým poznatkům a zkušenostem.

Zanechte odpověď